Ewangelicki Kościół Marii Panny w Legnicy

Ewangelicki Kościół Marii Panny w Legnicy to barokowy kościół wybudowany w latach 1688-1700. Jest on najstarszym ewangelickim kościołem w mieście. Warto zwrócić uwagę na wystrój wnętrza: bogato zdobione łuki i sklepienia, a także ołtarz główny ze scenami ze Starego i Nowego Testamentu. Kościół jest otwarty dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00, a w soboty i niedziele w godzinach 11:00-17:00. Wstęp do świątyni jest bezpłatny.

Kościół Mariacki to jeden z najstarszych kościołów w Legnicy. Został wybudowany w XIII wieku, a jego wnętrze przebudowano w stylu barokowym w XVIII wieku. Warto zwrócić uwagę na bogato zdobione sklepienia i ołtarze. W świątyni można także podziwiać cenne zabytki, takie jak XVIII-wieczna chrzcielnica czy barokowa ambona.

W jego miejscu w latach 1362-1386 stał gotycki kościół, który został zniszczony w wojnie trzynastoletniej. Obecna świątynia została wybudowana w latach 1736-1748. Wnętrze kościoła jest bogato zdobione, a na szczególną uwagę zasługuje barokowy ołtarz główny.

Najstarszą i dobrze zachowaną częścią kościoła jest dziś dwunawowa kaplica św. Anny, która pochodzi z 1370 r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *