brak komentarzy

Między karmieniem ducha a obiadem, czyli piątek na SM!

 Ani to Wielki Piątek, ani żadna uroczystość, a w Legnicy i innych miastach Diecezji Legnickiej życie toczyło się, tak jak zwykle. Jednak na Spotkaniu Młodych nic, tak jak zwykle nie jest i nie zwyczajny był również piątek. Rozpoczęli oczywiście od stwierdzenia, że to już rano, i że trzeba wstawać, choć trochę się nie chce. Wyszli z namiotów lub z szkolnej sali gimnastycznej i poszli na śniadanie? Nie, rozpoczęli od kościoła, w którym śpiewane były godzinki. Najpierw pokarm dla ducha, później kanapeczki.

Po posiłku uczestnicy udali się do swoich grup, które wylosowali przy rejestracji, a które prowadzone są przez animatorów. Szaleństwo rozpoczęło się jednak tuż po spotkaniu w grupkach, bo uczestnikom dano wtedy szansę trochę potańczyć. Tańczenie to jedna z tradycji SM. Kiedy patrzy się na twarze młodych ludzi, kiedy tańczą to można odnieść wrażenie, że podnieśli by bunt, gdyby w punkcie dnia zabrakło charakterystycznej „Belgijki”, „Pata- Pata”, „Skrzypka”, czy „Opa-Opa”.

Po tańcach z kolei najważniejszy punkt dnia, czyli Msza Święta. Znów najpierw odkarmiony duch, później ciało, bo na obiad SM-owicze udali się po Mszy. Po obiedzie czekała ich koronka do Bożego Miłosierdzia, konferencja ks. Mariusza Rosika, różaniec, a tuż po nim nabożeństwo drogi krzyżowej, która w tym roku po raz drugi odbywała się publicznie, przechodząc przez ulice Legnickiego Pola.

XIV Stacji Drogi Krzyżowej to opowieść o męce Jezusa Chrystusa. Jezus umarł w piątek, więc Droga Krzyżowa zawsze odprawiana zostaje w piątki Spotkania Młodych i zawsze jest w niej coś niesamowitego. Młodzież idzie po zachodzie Słońca, na twarzach skupienie, refleksja. Widać, że chcą się modlić i przeżywać to, co proponują im organizatorzy.

 

foto: Maciej Rajfur & Jan Krótki

 

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend

 

 

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.